O femeie din Arad a fost prinsă în flagrant de către procurori şi poliţişti în timp ce pretindea unei alte femei suma de 5.000 de euro sub promisiunea că va interveni pe lângă magistraţi pentru a-i scoate din arest soţul.
Potrivit unui comunicat de presă transmis, miercuri, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad, flagrantul a fost organizat marţi, în municipiul Arad, de procurori şi poliţişti de la Serviciul de Investigaţii Criminale şi de la Poliţia Nădlac.
Procurorii arată că o femeie de 32 de ani a fost prinsă „în timp ce pretindea suma de 5.000 de euro de la martora C.E., pentru a interveni pe lângă magistraţi în vederea eliberării din arest preventiv a soţului martorei”.
Suspecta este cercetată pentru trafic de influenţă, iar la propunerea procurorului, judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Arad a decis să fie arestată la domiciliu pentru o perioadă de 30 de zile.