Ziarul electronic al arădenilor

UTA Arad – Petrolul Ploieşti 1-1, în play-off-ul Ligii a II-a

UTA Arad a remizat acasă cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, miercuri, într-un meci din prima etapă a fazei play-off a Ligii a II-a de fotbal.

Petrolul a deschis scorul în minutul 23 prin Gabriel Deac. UTA, care este pe prima poziţie a clasamentului, a egalat în minutul 49 prin Romario Moise, din penalty.

Partida ar fi trebuit să se dispute pe 4 iulie, însă a fost amânată din cauza descoperirii unor cazuri de infectare cu COVID-19 în lotul echipei ploieştene.

Meciul FC Argeş – CS Mioveni, ce ar fi trebuit să se joace pe 14 iulie în etapa a doua a fazei play-off, a fost amânat după ce un angajat al clubului FC Argeş a fost depistat pozitiv la COVID-19.

UTA Arad are 26 de puncte şi este urmată de Turris-Oltul Turnu Măgurele, 24 puncte, FC Rapid, 21 puncte, Petrolul Ploieşti, 21 puncte, CS Mioveni, 21 puncte, FC Argeş, 20 puncte.