Ziarul electronic al arădenilor

Meci amical. UTA Arad – OFK Vrsac (Serbia) 2-0

Echipa de fotbal UTA Arad a învins, vineri, scor 2-0 (0-0), formaţia OFK Vrsac, din liga a doua din Serbia, într-o partidă amicală disputată pe stadionul CPL din Arad.

Ambele goluri ale partidei au fost marcate de nigerianul Joseph Godwin, în minutele 50 şi 55.

Conform paginii oficiale de Facebook a echipei UTA, antrenorul Laszlo Balint a început partida cu următoarea formulă de echipă: Mociu – Abeid, P. Anton, Benga, M. Dobrescu – Fl. Matei, Batha – Stahl, Ubbink, Otele – Keşeru. După pauză au mai intrat jucătorii Balauru – Vukcevic, Cibi, Hoxhallari, Bota, Maxim, Negoescu, Jobello şi Godwin.

Duminică, UTA a jucat un meci amical cu o altă formaţie din Serbia, Vojvodina Novi Sad, câştigat cu 2-1.