Ziarul electronic al arădenilor

Fotbal: UTA Arad – CS Mioveni 1-1, în Liga a II-a

UTA Arad a remizat pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 1-1, duminică, în derby-ul etapei a 7-a a Ligii a II-a de fotbal.

Oaspeţii au înscris primii, prin Valentin Coşereanu, în minutul 8. Alexandru Ioniţă I a restabilit egalitatea cu două minute înainte de pauză.

CS Mioveni se află pe poziţia a treia a clasamentului, cu 15 puncte. UTA, cu un meci mai puţin disputat, are 13 puncte şi ocupă locul 4.

AFC UTA Arad – CS Mioveni 1-1

Duminică se mai joacă meciul Fotbal Club Argeş – Fotbal Club Rapid. Etapa să se încheie luni cu întâlnirea FC Petrolul Ploieşti – CS Sportul Snagov.

Liderul Turris-Oltul Turnu Măgurele are 19 puncte, pe locurile următoare fiind SCM Gloria Buzău, 16 puncte, CS Mioveni, 15 puncte, UTA, 13 puncte (6 jocuri) etc. U Cluj este pe locul 19, penultimul, cu doar 3 puncte din 6 meciuri.