Ziarul electronic al arădenilor

Fotbal. Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad 1-2, în Liga a II-a

UTA Arad a învins-o în deplasare pe Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 2-1 (0-0), într-un meci disputat vineri în etapa a 10-a a Ligii a II-a de fotbal.

Pandurii a deschis scorul prin Daniel Pîrvulescu în minutul 55. Paul Cubleşan a restabilit egalitatea în minutul 73, iar Lucian Oprea a adus victoria oaspeţilor în ultimul minut al timpului regulamentar.

Gazdele au ratat un penalty în minutul 29, prin George Tudoran.

Tot vineri, Academica Clinceni a învins-o în deplasare pe CS Baloteşti cu scorul de 3-1.

Joi, în prima partidă a rundei, FC Argeş a trecut acasă de Petrolul Ploieşti cu 3-0.

Pandurii, cu 18 puncte, se află pe poziţia a cincea a clasamentului. UTA, care a pus capăt unei serii negative, are 16 puncte şi a urcat pe locul 9.