UTA Arad a ratat promovarea în Liga I

Publicat de actualitati-arad in 12 Jun, 2016 | Parerea ta

minge-de-fotbalFormaţia FC Voluntari a câştigat, cu scorul general de 3-1, barajul cu echipa UTA Bătrâna Doamnă şi va rămâne şi în sezonul viitor în Liga I.

UTA s-a impus, duminică, la Arad, scor 1-0, dar FC Voluntari învinsese în tur cu scorul de 3-0. Golul arădenilor a fost marcat de Rus, în minutul 88.

Meciul a început o întârziere de circa 30 de minute, după ce la Arad a plouat torenţial, iar terenul era îmbibat de apă. Arbitrul Cristian Balaj şi jucătorii celor două echipe au ajutat la degajarea terenului.

Jucătorii au încercat să scoată apa din teren folosindu-se de echipament, de prosoape, de bureţi, ei împingând apa în afara terenului şi cu ajutorul unei uşi de la un dulap.

De asemenea au ajutat şi jurnaliştii de la marginea terenului. Mai mulţi angajaţi ai clubului au făcut găuri în teren pentru drenare.