UPDATE 2: Rezultate din Liga II. UTA Arad a remizat la Târgu Mureș

Publicat de actualitati-arad in 24 Nov, 2013 | Parerea ta

minge-fotbal3Rezultate înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, 23 noiembrie, în Liga a II-a.

Seria I – Etapa 15

CF Brăila – CS FC Clinceni 3-1

SC Bacău – CS Municipal Studenţesc Iaşi 1-0

CS Unirea Tărlungeni – CS FC Farul Constanţa 2-1

ACS Rapid CFR Suceava – FC Unirea 04 Slobozia 1-2

FC Gloria Buzău – FC Rapid Bucureşti 0-2 (ora 17.00).

Meciul Dunărea Galaţi – Sportul Studenţesc nu se dispută (Sportul a fost exclusă din competiţie).

ACS Berceni stă.

În clasament, pe primul loc se menţine FC Clinceni, cu 25 puncte (13 jocuri), urmată de CSMS Iaşi, 25 p (13 j), Unirea Slobozia, 25 p (13 j), ACS Berceni, 22 p (11 j), Rapid Bucureşti, 22 p (11 j), Gloria Buzău, 18 p (12 j), etc.

Seria a II-a – Etapa 13

FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea 0-1

ACS FC Olt Slatina – CS Mioveni 1-1

CS Minerul Motru – ACF Gloria Bistriţa 2-0

CS Olimpia 2010 Satu Mare – CS Metalul Reşiţa 1-0

UPDATE

CS Universitatea Craiova – FC Universitatea Craiova 0-0 (ora 16.00)

UPDATE 2

FC ASA Târgu Mureş – FC UTA Arad 0-0

Meciul dintre ASA Tg. Mureş şi UTA Arad a fost întrerupt din cauza ceţii în minutul 72, la scorul de 0-0. Întrucât ceaţa a persistat, arbitrul bucureştean Iulian Dima a decis ca meciul să se reia duminică, de la ora 13.00, din minutul 72, în care fusese întrerupt.

Pe primul loc se află CS Universitatea Craiova, cu 25 puncte (13 jocuri), urmată de CSM Râmnicu Vâlcea, 24 p, Gloria Bistriţa, 23 p, Metalul Reşiţa, 19 p, FC Universitatea Craiova, 19 p (13 j), Olimpia Satu-Mare, 18 p, ASA Târgu Mureş, 18 p (12 j), FC Olt Slatina, 17 p… UTA, locul 11,  10 p.