Programul meciurilor de la Cupa Mondială

Publicat de actualitati-arad in 01 Dec, 2017 | Parerea ta

Programul meciurilor de la Cupa Mondială din 2018, din Rusia, stabilit, vineri, după tragerea la sorţi:

Grupa A

Rusia – Arabia Saudită, 14 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Egipt – Uruguay, 15 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Rusia – Egipt, 19 iunie, ora 22.00, Sankt Petersburg Stadium – Sankt Petersburg

Uruguay – Arabia Saudită, 20 iunie, ora 18.00, Rostov Arena, Rostov

Uruguay – Rusia, 25 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

Arabia Saudită – Egipt, 25 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Grupa B

Maroc – Iran, 15 iunie, ora 18.00, Sankt Petersburg Stadium – Sankt Petersburg

Portugalia – Spania, 15 iunie, ora 21.00, Stadionul Ficht – Soci

Portugalia – Maroc, 20 iunie, ora 15.00, Lujniki Stadium – Moscova

Iran – Spania, 20 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan

Spania – Maroc, 25 iunie, ora 21.00, Stadion Mordovia – Saransk

Iran – Portugalia, 25 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Grupa C

Franţa – Australia, 16 iunie, ora 13.00, Kazan Arena – Kazan

Peru – Danemarca, 16 iunie, ora 19.00, Stadion Mordova – Saransk

Franţa – Peru, 21 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Danemarca – Australia, 21 iunie, ora 18.00, Samara Arena – Samara

Danemarca – Franţa, 26 iunie, ora 17.00, Lujniki Stadium – Moscova

Australia – Peru, 26 iunie, ora  17.00, Stadionul Ficht – Soci

Grupa D

Argentina – Islanda, 16 iunie, ora 16.00, Stadionul Spartak – Moscova

Croaţia – Nigeria, 16 iunie, ora 22.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Argentina – Croaţia, 21 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Nigeria – Islanda, 22 iunie, ora 18.00, Volgograd Arena – Volgograd

Islanda-  Croaţia, 26 iunie, ora 21.00, Stadionul Sankt Petersburg – Sankt Petersburg

Nigeria – Argentina, 26 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Grupa E

Costa Rica – Serbia, 17 iunie, ora 15.00, Samara Arena – Samara

Brazilia – Elveţia, 17 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Brazilia – Costa Rica, 22 iunie, ora 15.00, Stadionul Sankt Petersburg – Sankt Petersburg

Serbia – Elveţia, 22 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Serbia – Brazilia, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Spartak – Moscova

Elveţia – Costa Rica, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod – Nijni Novgorod

Grupa F

Germania – Mexic, 17 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Suedia – Coreea de Sud, 18 iunie, ora 15.00, Stadion Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Germania – Suedia, 23 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht – Soci

Coreea de Sud – Mexic, 23 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Mexic – Suedia, 27 iunie, ora 17.00, Kazan Arena – Kazan

Coreea de Sud – Germania, 27 iunie, ora 17.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Grupa G

Belgia – Panama, 18 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht – Soci

Tunisia – Anglia, 18 iunie, ora 21.00, Volgograd Arena – Volgograd

Belgia – Tunisia, 23 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak – Moscova

Anglia – Panama, 24 iunie, ora 15.00, Stadionul Nijni Novgorod – Nijni Novgorod

Anglia – Belgia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Panama – Tunisia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Mordovia –  Saransk

Grupa H

Polonia – Senegal, 19 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak – Moscova

Columbia – Japonia, 19 iunie, ora 18.00, Stadionul Mordovia – Saransk

Japonia – Senegal, 24 iunie, ora 18.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Polonia – Columbia, 24 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan

Senegal – Columbia, 28 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Japonia – Polonia, 28 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

Optimi de finală:

Câştigătoare grupa A – Locul 2 grupa B  – 30 iunie

Câştigătoare grupa C – Locul 2 grupa D – 30 iunie

Câştigătoare grupa E – Locul 2 grupa F – 2 iulie

Câştigătoare grupa G – Locul 2 grupa H – 2 iulie

Câştigătoare grupa B – Locul 2 grupa A – 1 iulie

Câştigătoare grupa D – Locul 2 grupa C – 1 iulie

Câştigătoare grupa F – Locul 2 grupa E  – 3 iulie

Câştigătoare grupa H – Locul 2 grupa G – 3 iulie

Sferturile de finală

Învingătoare meci 1 – Învingătoare meci 2 (Partidă 1) – 6 iulie

Învingătoare meci 3 – Învingătoare meci 4 (Partidă 2)  – 6 iulie

Învingătoare meci 5 – Învingătoare meci 6 (Partidă 3) – 7 iulie

Învingătoare meci 7 – Învingătoare meci 8 (Partidă 4) – 7 iulie

Semifinale

Câştigătoare Partidă 1 – Câştigătoare Partidă 2 – 10 iulie

Câştigătoare Partidă 3 – Câştigătoare Partidă 4  – 11 iulie

Finala mică –  Sâmbătă – 14 iulie

Finala – Duminică – 15 iulie

A 21-a ediţie a Cupei Mondiale FIFA Rusia va debuta pe 14 iunie şi se va încheia pe 15 iulie, cu finala de la Moscova. Toate partidele vor fi transmise în direct de TVR 1 şi TVR HD.

Share Button

comentarii

Leave a comment

libris.ro%20

Mai multe din Sport

… Socializeaza …

Certificat Web ziare ziare-pe-net.ro stiri in timp real! Stiri Ziare