Programul Ligii a II-a. VEZI când va juca UTA

Publicat de actualitati-arad in 25 Jul, 2017 | Parerea ta

Tragerea la sorţi a programului sezonului 2017-2018 al Ligii a II-a a avut loc marţi, în cadrul Adunării Generale Extraordinare a cluburilor din eşalonul secund, la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia.

Campionatul va debuta pe 5 august, când vor avea loc meciurile din prima etapă, cele mai interesante fiind SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu, Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă Arad, potrivit site-ului FRF.

Din Liga I au retrogradat Pandurii şi ASA Târgu Mureş, iar din Liga a III-a au promovat Ripensia Timişoara, Ştiinţa Miroslava, Metaloglobus Bucureşti, SCM Piteşti şi AFC Hermannstadt.

Etapa 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa

Ripensia Timişoara – Foresta Suceava

ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu

Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă

Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare

Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi

CS Mioveni – CS Afumaţi

AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

Etapa 2 – 12 august 2017

Metalul Reşiţa – CS Baloteşti

CS Afumaţi – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni

Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni

UTA Bătrâna Doamnă – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti

Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila

Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

Etapa 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa

ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava

SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava

Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

CS Baloteşti – CS Afumaţi

Etapa 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi

Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti

Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt

UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte

Foresta Suceava – SCM Piteşti

Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila

Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

Etapa 5 – 26 august 2017

ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

SCM Piteşti – Luceafărul Oradea

Chindia Târgovişte – Foresta Suceava

Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

AFC Hermannstadt – UTA Bătrâna Doamnă

CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

Etapa 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi

UTA Bătrâna Doamnă – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni

Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – SCM Piteşti

ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

Etapa 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa

SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

Academica Clinceni – Foresta Suceava

CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Afumaţi – UTA Bătrâna Doamnă

Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

Etapa 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

UTA Bătrâna Doamnă – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi

ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti

Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt

Foresta Suceava – CS Mioveni

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte

Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

Etapa 9 – 23 septembrie 2017

SCM Piteşti – Metalul Reşiţa

Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila

Metaloglobus Bucureşti – ASA Târgu Mureş

Academica Clinceni – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

AFC Hermannstadt – Foresta Suceava

CS Baloteşti – Ştiinţa Miroslava

CS Afumaţi – ASU Politehnica Timişoara

Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

Olimpia Satu Mare – UTA Bătrâna Doamnă

Etapa 10 – 30 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – UTA Bătrâna Doamnă

Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare

ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi

Foresta Suceava – CS Baloteşti

Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti

SCM Piteşti – Chindia Târgovişte

Etapa 11 – 7 octombrie 2017

Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa

Metaloglobus Bucureşti – SCM Piteşti

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

CS Mioveni – ASA Târgu Mureş

AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara

CS Baloteşti – Luceafărul Oradea

CS Afumaţi – Foresta Suceava

Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava

Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara

UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii Târgu Jiu

Etapa 12 – 14 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă

Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare

Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi

Luceafărul Oradea – CS Afumaţi

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

ASA Târgu Mureş – AFC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni

SCM Piteşti – Academica Clinceni

Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti

Etapa 13 – 21 octombrie 2017

Metaloglobus Bucureşti – Metalul Reşiţa

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – SCM Piteşti

AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

CS Baloteşti – ASA Târgu Mureş

CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

UTA Bătrâna Doamnă – Ştiinţa Miroslava

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

Etapa 14 – 28 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – ASU Politehnica Timişoara

Ştiinţa Miroslava – Pandurii Târgu Jiu

Foresta Suceava – UTA Bătrâna Doamnă

Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

ASA Târgu Mureş – CS Afumaţi

Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti

SCM Piteşti – AFC Hermannstadt

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni

Etapa 15 – 4 noiembrie 2017

Academica Clinceni – Metalul Reşiţa

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

CS Baloteşti – SCM Piteşti

CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

Dunărea Călăraşi – ASA Târgu Mureş

Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

UTA Bătrâna Doamnă – Luceafărul Oradea

Pandurii Târgu Jiu – Foresta Suceava

ASU Politehnica Timişoara – Ştiinţa Miroslava

Etapa 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – Ştiinţa Miroslava

Foresta Suceava – ASU Politehnica Timişoara

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă

ASA Târgu Mureş – Olimpia Satu Mare

Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi

SCM Piteşti – CS Afumaţi

Chindia Târgovişte – CS Baloteşti

Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt

Academica Clinceni – CS Mioveni

Etapa 17 – 11 noiembrie 2017

CS Mioveni – Metalul Reşiţa

AFC Hermannstadt – Academica Clinceni

CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti

CS Afumaţi – Chindia Târgovişte

Dunărea Călăraşi – SCM Piteşti

Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila

UTA Bătrâna Doamnă – ASA Târgu Mureş

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava

Etapa 18 – 18 noiembrie 2017

Metalul Reşiţa – Foresta Suceava

Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava

Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – UTA Bătrâna Doamnă

SCM Piteşti – Olimpia Satu Mare

Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi

Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi

Academica Clinceni – CS Baloteşti

CS Mioveni – AFC Hermannstadt

Etapa 19 – 25 noiembrie 2017

AFC Hermannstadt – Metalul Reşiţa

CS Baloteşti – CS Mioveni

CS Afumaţi – Academica Clinceni

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte

UTA Bătrâna Doamnă – SCM Piteşti

Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timişoara – ASA Târgu Mureş

Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara

Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

Prima parte a campionatului continuă cu încă două etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 şi se încheie pe 2 iunie 2018.

În acest interval vor avea loc încă două etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.

Share Button

comentarii

Leave a comment

libris.ro%20

Mai multe din Actualitati, Sport

… Socializeaza …

Certificat Web ziare ziare-pe-net.ro stiri in timp real! Stiri Ziare