CM 2014 la TV. Programul complet al meciurilor din Brazilia

Publicat de actualitati-arad in 11 Jun, 2014 | Parerea ta

minge-fotbal3CM 2014 se va desfăşura în perioada 12 iunie – 13 iulie, în Brazilia, şi toate cele 64 de meciuri vor putea fi urmărite de microbiştii români pe TVR.

Cel mai devreme partidele încep la ora 19.00 (ora României), iar ultimele partide încep la ora 01.00. Excepţie face un singur joc, Japonia – Coasta de Fildeş, care se va juca duminică dimineaţa, pe 15 iunie, de la ora 04.00.

Programul complet al Mondialelor din Brazilia.

GRUPA A

12 iunie: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, ora 23.00

13 iunie: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19.00

17 iunie: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22.00

18 iunie: Camerun – Croaţia, la Manaus, ora 01.00

23 iunie: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23.00; Croaţia – Mexic, la Recife, ora 23.00

GRUPA B

13 iunie: Spania – Olanda, la Salvador, ora 22.00

14 iunie: Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01.00

18 iunie: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00; Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00

23 iunie: Australia – Spania, la Curitiba, ora 19.00; Olanda – Chile, la Sao Paulo, ora 19.00

GRUPA C

14 iunie: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00

15 iunie: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, ora 04.00

19 iunie: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00

20 iunie: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01.00

24 iunie: Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23.00; Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00

GRUPA D

14 iunie: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00

15 iunie: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01.00

19 iunie: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00

20 iunie: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19.00

24 iunie: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19.00; Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00

GRUPA E

15 iunie: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, ora 19.00; Franţa – Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00

20 iunie: Elveţia – Franţa, la Salvador, ora 22.00

21 iunie: Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 01.00

25 iunie: Honduras – Elveţia, la Manaus, ora 23.00; Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00

GRUPA F

16 iunie:  Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00; Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 22.00

21 iunie: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19.0022 iunie: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01.00

Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00; Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, ora 19.00

GRUPA G

16 iunie: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 19.00

17 iunie: Ghana – SUA, la Natal, ora 01.00

21 iunie: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22.00

23 iunie: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01.00

26 iunie: SUA – Germania, la Recife, ora 19.00; Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19.00

GRUPA H

17 iunie: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00

18 iunie: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00

22 iunie: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00, Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00

26 iunie: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00; Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 23.00

OPTIMI DE FINALĂ

28 iunie: învingătoarea GRUPEI A – locul 2 din GRUPA B, la Belo Horizonte, ora 19.00 (OPTIME 1)

28 iunie: învingătoarea GRUPEI C – locul 2 din GRUPA D, la Rio de Janeiro, ora 23.00 (OPTIME 2)

29 iunie: învingătoarea GRUPEI B – locul 2 din GRUPA A, la Fortaleza, ora 19.00 (OPTIME 3)

29 iunie: învingătoarea GRUPEI D – locul 2 din GRUPA C, la Recife, ora 23.00 (OPTIME 4)

30 iunie: învingătoarea GRUPEI E – locul 2 din GRUPA F, la Brasilia, ora 19.00 (OPTIME 5)

30 iunie: învingătoarea GRUPEI G – locul 2 din GRUPA H, la Porto Alegre, ora 23.00 (OPTIME 6)

1 iulie: învingătoarea GRUPEI F – locul 2 din GRUPA E, la Sao Paulo, ora 19.00 (OPTIME 7)

1 iulie: învingătoarea GRUPEI H – locul 2 din GRUPA G, la Salvador, ora 23.00 (OPTIME 8)

SFERTURI DE FINALĂ

4 iulie: învingătoare OPTIME 5 – învingătoare OPTIME 6, la Rio de Janeiro, ora 19.00 (SFERT 1)

4 iulie: învingătoare OPTIME 1 – învingătoare OPTIME 2, la Fortaleza, ora 23.00 (SFERT 2)

5 iulie: învingătoare OPTIME 7 – învingătoare OPTIME 8, la Brasilia, ora 19.00 (SFERT 3)

5 iulie: învingătoare OPTIME 3 – învingătoare OPTIME 4, la Salvador, ora 23.00 (SFERT 4)

SEMIFINALE

8 iulie: învingătoare SFERT 1 – învingătoare SFERT 2, la Belo Horizonte, ora 23.00 (SEMIFINALĂ 1)

9 iulie: învingătoare SFERT 3 – învingătoare SFERT 4, la Sao Paulo, ora 23.00 (SEMIFINALĂ 2)

MECIUL PENTRU LOCUL 3

12 iulie: învinsa SEMIFINALĂ 1 – învinsa SEMIFINALĂ 2, la Brasilia, ora 23.00

FINALA

13 iulie: învingătoare SEMIFINALĂ 1 – învingătoare SEMIFINALĂ 2, la Rio de Janeiro, ora 22.00.

Share Button

comentarii

Leave a comment

libris.ro%20

Mai multe din Sport

… Socializeaza …

Certificat Web ziare ziare-pe-net.ro stiri in timp real! Stiri Ziare