Baschetbalistele de la ICIM Arad și-au prezentat trofeul

Publicat de actualitati-arad in 28 Feb, 2013 | Parerea ta

icimComponentele echipei de baschet Univ. Goldiș ICIM Arad au prezentat, joi, cupa Ligii Europei Centrale (CEWL), trofeu pe care l-au câștigat la Brno.

Baschetbalistele din Arad au câştigat, duminică, la Brno, finala Ligii Europei Centrale, în faţa formaţiei ungare DVTK Miskolc. Arădencele s-au impus cu scorul de 85-58 (55-28).

În cursul zilei de joi, echipa de baschet feminin Univ. Goldiș ICIM Arad a expus trofeul câștigat în sala sala „Regele Ferdinand“ a Palatului Administrativ.

Prezent la eveniment, primarul Aradului, Gheorghe Falcă, le-a felicitat pe baschetbaliste pentru acest titlu european și le-a oferit flori și mărțișoare.

De asemenea, primarul Falcă a declarat că municipalitatea va continua să susțină performanța sportivilor arădeni, atât în baschet, cât și în celelalte sporturi.

Univ. Goldiș ICIM Arad a încheiat grupa B din CEWL neînvinsă şi s-a calificat la Turneul Final Four de pe primul loc.

În 2011, ICIM a câştigat de asemenea Liga Europei Centrale.